Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Spektakl teatralny pt. „Grzeczne dzieci segregują śmieci”

Dnia 20.05.2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach odbył się spektakl teatralny pt. „Grzeczne dzieci segregują śmieci” w wykonaniu aktorów ze Stowarzyszenia Projektów Edukacyjno – Kulturalnych „PEK” z Katowic.

W przedstawieniu uczestniczyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Dobrej, Komornik, Racławiczek, Zieliny i Strzeleczek. Spektakle wystawiono o godzinie 9:30 (dla uczniów z Dobrej, Komornik i Racławiczek) oraz o godzinie 11:00 (dla uczniów ze Strzeleczek i Zieliny). Uczniowie czterech szkół (oprócz Strzeleczek) mieli zapewniony dojazd autokarem.

Podczas spektaklu sceny tematyczne przeplatane były interaktywnymi działaniami z dziećmi. Uczniowie nie byli wyłącznie biernymi widzami, ale aktywnymi uczestnikami przedstawienia. Dzieci nauczyły się też piosenki o segregowaniu.

Dzięki spektaklowi uczniowie wykształcili właściwe nawyki ochrony środowiska naturalnego
i wyrzucania śmieci do odpowiednich pojemników oraz nauczyli się znaczenia pojęć tj. segregacja, surowce wtórne, recykling.

Obsługę techniczną spektaklu zapewnił GOK w Strzeleczkach.

 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 25-05-2022 09:17 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 25-05-2022 09:17
Przewiń do góryPrzewiń do góry