Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Zachowaj trzeźwy umysł w Szkole Podstawowej w Komornikach.

ztu2013.jpeg

Kampania prowadzona była od kwietnia do października roku 2013 r.

W kampanię zbierania nakrętek zaangażowani są wszyscy uczniowie naszej szkoły a w konkurs literacki "Profilaktyka Uzależnień" 33 uczniów klas IV - VI.

Przeprowadzone zostały konkursy indywidualne dla uczniów:

Konkurs plastyczno- literacki „Profilaktyka uzależnień”
którego zadaniem było namalować (stworzyć) pracę propagującą zdrowy tryb życia lub negującą nadużywanie używek i alkoholu.

  • II miejsce zajęła Ewelina Ilka kl. VI - w kategorii wiersz
  • III miejsce zajęli Sebastian Lazar i Mateusz Smyrek kl. VI - w kategorii wiersz

Uczniowie nadal, również w tym roku szkolnym kontynuowali zbieranie plastikowych nakrętek, w celu przekazania ich chorej koleżance na rehabilitację. Uznali , że przyjemniej jest pomagać komuś, ponieważ gdy rówieśnik potrzebuje pomocy, pomagając mu, czujemy sie szczęśliwi.
Trzynaście dużych worków nakrętek zostało przekazanych na rzecz poparzonej Paulinki Sroki z Dolędzina.
Nasi uczniowie nadal deklarują pomoc dla dzieci znajdujących się pod opieką fundacji księdza Joachima Krolla z parafii Modzurów.


Paulinka Sroka przeżyła wybuch butli z gazem w Dolędzinie i przez półtora miesiąca leżała w śpiączce. 6-letnia dziewczynka przeszła prawdziwą "drogę krzyżową". - W czasie, gdy w Wielkim Poście rozważamy mękę Chrystusa, można pomyśleć, że w swoich cierpieniach dziewczynka upodobniła się do Cierpień Chrystusowych - mówi ks. Joachim Kroll, proboszcz parafii w Modzurowie.

Aleksander Król
źródło: Dziennik Zachodni

W roku szkolnym 2012/2013, w ramach lekcji wychowawczych w klasach IV-VI odbyły się zajęcia poświęcone profilaktyce uzależnień.

Koordynator kampanii i nauczyciel w-f zachęca uczniów do zdrowego trybu życia .

 

Grażyna Wieliczek


 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 15-11-2013 13:08 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 15-11-2013 13:12
Przewiń do góryPrzewiń do góry