Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Kampania ZTU w Szkole Podstawowej w Dobrej.

Co roku akcję wspierali słynni sportowcy.  Tegoroczna kampania 2013 pozwala uczniom rozwijać zainteresowania i pasje, zachęca do współpracy z rówieśnikami i dorosłymi, uczy asertywności, rodzicom pomaga w budowaniu więzi emocjonalnej z dziećmi.

Dla uczniów szkoły podstawowej zostały przygotowane materiały profilaktyczne, edukacyjne i konkursowe.

1. Ulotka edukacyjno-konkursowa  „Mały odkrywca” Zawiera 5 pytań dotyczących zabytków w Polsce. Za wypełnienie ulotki były odpowiedzialne pani Jolanta Jaszczułt i Barbara Fornek, aż 6 uczniów z naszej szkoły (z całej gminy) otrzymało tytuł laureata, dyplom i małą nagrodę. Nagrodzeni uczniowie to:

  • Sylwia Smolorz – kl. IV
  • Natalia Niepala – kl. IV
  • Adrian Klimek – kl.IV
  • Ewelina Proszek – kl.IV
  • Emilia Łukaszewicz – kl. IV
  • Mateusz Marzotko – kl. III

2.Ulotka profilaktyczna „Zdrowo na sportowo” opowiada o sportowych wzorcach do naśladowania. Znalazły się tam wypowiedzi oraz sylwetki 4 sportowców, którzy byli patronami kampanii ZTU w ubiegłych latach. Była to ulotka do wypełnienia, odpowiedzialna za to zadanie była pani Jolanta Jaszczułt.

3.Ulotka edukacyjno – konkursowa „Nasza piękna okolica” uczy dostrzegać dzieci piękno w swoim otoczeniu. Klasa V i VI wykonały cykl zdjęć prezentujących najpiękniejsze miejsca w okolicy. Należało wybrać 10 zdjęć. Uczniowie obrobili je za pomocą programu Picassa 3 i wysłali na konkurs. Za to zadanie była odpowiedzialna pani Jolanta Jaszczułt. ( konkurs ten trwa do 30 listopada 2013 r)

4.Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano Dzień Rodziny. Były wiersze o mamie i tacie, taniec oraz piosenka A. Majewskiej- "Być kobietą" w wykonaniu ... chłopców z klasy IV.
Po części oficjalnej przyszedł czas na zmagania sportowe. Rodzic z dzieckiem stanowili jedną drużynę. Były m.in. rzuty do celu, przeskoki przez skakankę. Szkoda, że pogoda nie dopisała i konkurencje trzeba było przeprowadzić w szkole, ale i tak było wesoło a i emocje były duże. Na zakończenie było wspólne jedzenie kiełbasek i rozdanie dyplomów zwycięskim drużynom. Odpowiedzialni za imprezę byli wszyscy wychowawcy.

5.Dodatkowo uczennice Dorota Hainsz klasa VI  i Sylwia Smolorz klasa V wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Komisją ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz naszą panią pedagog na wykonanie ulotki i wiersza na temat szkodliwości palenia papierosów

Poza tym nauczyciele wychowawcy zgodnie ze szkolnym programem wychowawczym i profilaktycznym przeprowadzają na lekcjach z wychowawcą pogadanki na temat profilaktyki uzależnień.

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 15-11-2013 13:16 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 15-11-2013 13:19
Przewiń do góryPrzewiń do góry