Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Łamigłówki owocowo-warzywne

30 października 2013 roku promując zdrowie wśród najmłodszych czytelników Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach wraz z panią Anną Hauk, podinspektorem do spraw Profilaktyki Alkoholowej, przygotowała ciekawy program pt. „Jesteśmy w dobrej kondycji zdrowotnej”.

Spotkanie z czytelnikami w bibliotece rozpoczęło się od wspólnej zabawy ruchowej, w myśl zasady w zdrowym ciele zdrowy duch. Pochmurny poranek zachęcał do gimnastyki w rytm skocznej  muzyki. Pierwszym zadaniem było rozwiązywanie na czas krzyżówek. Posiadana wiedza pozwoliła dzieciom na umiejętne dokonywanie właściwych wyborów w zakresie produktów żywnościowych niezbędnych do utrzymania zdrowia. Nie stanowiło też problemu segregowanie jedzenia zgodnie z zasadą „Nie traktuj żołądka jak kubła na śmieci”. Obrazki z dobrym jedzeniem przyklejano  na drzwi lodówki, złe wyrzucane  do kosza.
Najwięcej radości, zabawy było przy kolejnej propozycji. Kalambury okazały się nie tylko wspaniałą zabawą, ale też poznawaniem produktów żywnościowych wartościowych dla organizmu. Dzieci świetnie sobie radziły ze znajomością warzyw i owoców niezbędnych do prawidłowego ich rozwoju. Przytoczony został w tym miejscu, wiersz „Pomidor”. A dodatkowy punkt przyznany został za znajomość jego autora.
Spotkanie w bibliotece miało również na celu utrzymywanie prawidłowych relacji w klasie. Uczyło łagodnego znoszenia porażek, oraz racjonalnego myślenia. Najmłodsze dzieci uczyły się również odporności emocjonalnej, koniecznej do radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach. Pamiątką z tego spotkania są zabawne zdjęcia podczas wykonywania poszczególnych zadań. W nagrodę za wysiłek umysłowy, wspólną zabawę były banany i  jogurty.

Bogumiła Becker-Kalicińska

Łamigłówki biblioteka.jpegbiblioteka lamigłowki2.jpeg  

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 19-11-2013 09:39 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 19-11-2013 09:44
Przewiń do góryPrzewiń do góry