Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Trwają zajęcia wakacyjne z GOK w Strzeleczkach

Bezpłatne badania słuchu (2).png
Od początku lipca GOK w Strzeleczkach prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy mogą korzystać z atrakcji w świetlicach w Strzeleczkach, Kujawach, Dobrej, Racławiczkach, Ścigowie i Komornikach. Oprócz zajęć świetlicowych organizowane są przeróżne wydarzenia i wycieczki.

Wakacje rozpoczęliśmy festynem rodzinnym na „Powitanie Lata” przy placu zabaw w Racławiczkach. Mimo upalnej pogody atrakcje przygotowane przez pracowników GOK i GBP pozwoliły na spore ochłodzenie. Na początku teatr KOKON zaprezentował spektakl teatralny pod chmurką pn: „Wyprawa do złotego miasta”. Były też animacje z grupą SKIBIDIBI, darmowe dmuchańce, igrzyska wodne oraz darmowy letni poczęstunek.

Wczoraj na Ośrodku Wypoczynkowym w Dobrej miało miejsce kolejne wydarzenie, zorganizowane przez GOK w Strzeleczkach, w ramach letnich wakacji. Na Pikniku bawiło się ok. 70 dzieci z całej gminy. Oprócz gier i zabaw zespołowych funkcjonariusze Państwowej Policji w Krapkowicach przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych wakacji. Dzieci mogły również zobaczyć m.in. wóz policyjny. Słodką niespodzianką dla wszystkich były darmowe lody, a na zakończenie całego wydarzenia wszystkie dzieci posiliły się kiełbaską z ogniska.

We wspomnianych wyżej placówkach GOK na terenie całej gminy, odbywają się zajęcia wg indywidulanych planów, które dostępne są na stronie internetowej https://strzeleczki.pl/3791/963/coolturowe-wakacje-z-gok-w-strzeleczkach.html . Zajęcia świetlicowe odbywać się będą do 26 sierpnia br.

Przed nami jeszcze sporo atrakcji wakacyjnych. W przyszłym tygodniu odbędzie się wyjazd do Energylandii w Zatorze, a w sierpniu planujemy wyjazdy do ZOO Opole, Gliwic oraz do kina w Kędzierzynie – Koźlu. Obowiązują zapisy.

Od 1 sierpnia zapraszamy wszystkie dzieci pasjonujące się malowaniem na plener malarski dla dzieci. Zapewniamy wszystkie potrzebne narzędzia do pracy. Warsztaty odbywać się będą przez cały tydzień, jednak codziennie w innym miejscu: Rynek w Strzeleczkach, Łowkowice Wiatrak, Staw w Dobrej, Zamek w Mosznej i Łowkowice Bagno. Na warsztaty obowiązują zapisy w biurze GOK w Strzeleczkach.

Nowością w naszej gminie jest możliwość wzięcia udziału w warsztatach z robotami (robotyka, Minecraft, programowanie) . Półkolonie planowane są w sierpniu w dniach od 16 do 19. Zajęcia odbywać się będą przez cały dzień. Pomiędzy blokami tematycznymi organizowane będą gry i zabawy z animatorem. Zajęcia są odpłatne, prowadzić je będzie „Planeta Robotów”.

Wszystkie planowane wydarzenia znajdują się na stronie internetowej https://strzeleczki.pl/3791/963/coolturowe-wakacje-z-gok-w-strzeleczkach.html , zapraszamy również do kontaktu telefonicznego 774669696 lub 774076660 wew. 129.   

 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 20-07-2022 12:05 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 20-07-2022 13:30
Przewiń do góryPrzewiń do góry