Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Dni Ziemi

logo RPO.png

Trwają DNI ZIEMI, przedsięwzięcie realizowane przez Gminę Strzeleczki, Gminny Ośrodek Kultury w Strzeleczkach oraz Nadleśnictwo Prószków, Lasy Państwowe.

Dziękujemy uczestnikom za udział w wydarzeniu. Działo się naprawdę dużo. Oprócz wycieczki rowerowej i spaceru i kijkami uczestnicy imprezy wzięli udział w pogadance przygotowanej przez pracownika Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.  Leśne koło fortuny z zagadkami ciekawe quizy i zagadki to tylko kilka z atrakcji przygotowanych przez Pana Daniela Kolmana z Nadleśnictwa Prószków. Dziękujemy!

Z wykorzystanych darów leśnych zebranych przez dzieci powstały przepiękne prace na plastrach brzozy (przygotowanych przez Pana Daniela)

Ciekawym punktem wycieczki była leśna wieża przeciwpożarowa. Celem wycieczki było zdobycie Leśniczówki w Ścigowie, gdzie czekał na wszystkich poczęstunek i warsztaty z Leśnikiem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego przedsięwzięcia.

Projekt pn. „Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Decyzja nr RPOP.05.01.00-16-0001/17-00 z dnia 31 lipca 2018 r.

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 24-08-2022 16:31
Przewiń do góryPrzewiń do góry