Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

III KONWÓJ CHARYTATYWNY Z DOBREJ DO KÓRNICY

Każdy konwój charytatywny organizowany przez OSP Kórnica, to wyjątkowe wydarzenie dla całej strażackiej braci, bo pokazuje, że potrafimy wspólnie działać i pomagać nie tylko podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, ale też charytatywnych.

W tym roku emocje jednak były jeszcze większe, bo celem konwoju była zbiórka na małą mieszkankę naszej gminy. 2-letnia Wiktoria z Dobrej urodziła się z niedorozwojem kości udowej, co sprawia, że jej lewa nóżka jest krótsza od prawej o 13 cm. Potrzebna jest operacja ortopedyczna w Paley European Institute w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt to przeszło 500 tysięcy złotych. Dziękuję wszystkim druhom i druhnom, którzy przyjechali dziś najpierw do Dobrej, a później dalej do Kórnicy, aby dołożyć swoją cegiełkę. To wspaniałe, że w wydarzeniu uczestniczą OSP z całej Polski, a świetny przykład stanowią strażacy, którzy pokonali blisko 400 km jadąc z powiatu żnińskiego w województwie Kujawsko-Pomorskim.

Mam nadzieję, że i ta strażaka akcja będzie miała swój szczęśliwy finał, a w przyszłości być może i Wiktoria zasili szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej. Póki co liczy się każda złotówka i każde wsparcie! Wspólnie możemy pomóc! 

Marek Pietruszka, Wójt Gminy Strzeleczki

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak
Przewiń do góryPrzewiń do góry