O muzyce, ulubionych książkach i podróżach z Maxem Cegielskim
O muzyce, ulubionych książkach i podróżach z Maxem Cegielskim
W środę 12 października, w ramach akcji Zaczytane Opolskie, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach gościł Max Cegielski – pisarz, podróżnik dziennikarz radiowy i telewizyjny.
Podczas spotkania z młodzieżą, autor książki „Nazywam się Czogori” opowiadał o ekstremalnych górskich wyprawach oraz długich i trudnych przygotowaniach do nich. Uczniowie klas ósmych mieli okazję dowiedzieć się także jak od „zaplecza” wygląda zdobywanie najwyższych szczytów górskich, poznać istotną rolę lokalnych przewodników i tragarzy oraz przekonać się jak skrajne emocje towarzyszą alpinistom.
Młodzież chętnie zadawała pisarzowi pytania m.in. o to, jakiej muzyki słucha podczas wypraw, kto jest jego ulubionym wykonawcą, która podróż była najtrudniejsza, jaka jest jego ulubiona lektura, a nawet o to… czy lubi pomidorową. Uczniowie byli również ciekawi o czym będzie nowa książka autora i kiedy się ukaże. Na zakończenie spotkania, nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia.