Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Pośrednictwo w sprzedaży węgla - ankieta

Drodzy mieszkańcy

20 października 2022 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę umożliwiającą samorządom sprzedaż i pośredniczenie w sprzedaży węgla po preferencyjnej cenie nieprzekraczającej 2 000 zł.

Z uwagi na duże zainteresowanie możliwością zakupu tańszego węgla za pośrednictwem samorządów informujemy, że Gmina Strzeleczki włączy się w przedmiotowy program.

W celu zapewnienia dostawy surowca odpowiadającej potrzebom mieszkańców, prosimy o wypełnienie ankiety, niezbędnej do złożenia stosownego zapotrzebowania do podmiotu wprowadzającego węgiel do obrotu.

Z zapisów ustawy wynika, iż gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu po preferencyjnej cenie maksymalnie 1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r. Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą składali wniosek o zakup preferencyjny.

Rozwiązanie będzie dostępne wyłącznie dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego będą składane w Urzędzie Gminy Strzeleczki. Natomiast dystrybucja węgla będzie się odbywała za pośrednictwem firmy posiadającej stosowną koncesję na sprzedaż węgla.

Nasza Gmina ze swojej strony dołoży wszelkich starań, aby proces składania wniosku, dokonywania zakupu i samego transportu zakupionego węgla, przebiegał w sposób sprawny, a same koszty obsługi programu były minimalne. O terminach i szczegółach realizacji przedsięwzięcia będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem naszych stron internetowych i portalu społecznościowego Facebook.

Zachęcamy do składania zapotrzebowania na zakup preferencyjny węgla wykorzystując załączony poniżej wzór ankiety.

DOCXAnkieta.docx (30,79KB)
 

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 25-10-2022 14:00
Przewiń do góryPrzewiń do góry