Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Wniosek o zakup węgla

Szanowni mieszkańcy Gminy,

w związku z pośrednictwem w sprzedaży węgla przez Gminę Strzeleczki informujemy, iż można już składać wnioski o zakup węgla  przez gospodarstwa domowe, używające go jako głównego źródła ciepła do ogrzewania lokali.

Przypominamy, iż  20 października 2022 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę umożliwiającą samorządom sprzedaż i pośredniczenie w sprzedaży węgla po preferencyjnej cenie nieprzekraczającej 2 000 zł.

Zgodnie z ustawą gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu po preferencyjnej cenie maksymalnie 1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r. Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy muszą złożyć formularz wniosku o zakup preferencyjny opału. 

Rozwiązanie będzie dostępne wyłącznie dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego. Dystrybucja węgla odbędzie się za pośrednictwem firmy posiadającej stosowną koncesję na sprzedaż węgla.

Nasza Gmina ze swojej strony dołoży wszelkich starań, aby proces składania wniosku, dokonywania zakupu i samego transportu zakupionego węgla, przebiegał w sposób sprawny, a koszty obsługi programu były minimalne. O terminach i szczegółach realizacji przedsięwzięcia będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem naszych stron internetowych i portalu społecznościowego Facebook.

Wcześniejsze złożenie przez mieszkańców Gminy  "Ankiety dla mieszkańców Gminy Strzeleczki w sprawie zakupu preferencyjnego paliwa stałego" nie jest równoznaczne z możliwością zakupu węgla na preferencyjnych warunkach. Warunkiem dokonania zakupu paliwa stałego jest konieczność złożenia wniosku i jego poprawnej weryfikacji.

Formularz wniosku (do pobrania poniżej) można składać (do 12.12.2022 r.) w sekretariacie Urzędu Gminy Strzeleczki, Rynek 4, 47-364 Strzeleczki.

DOCXWNIOSEK O ZAKUP PREFERENCJNY PALIWA STAŁEGO.docx (32,09KB)
 

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 04-11-2022 10:02
Przewiń do góryPrzewiń do góry