Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Jesienny las

Gdy za oknem deszcz i zawierucha a w domu nie ma nic ciekawego do zrobienia i nuda spogląda z każdego kąta, wtedy warto wybrać się do biblioteki, gdzie oprócz niezwykłych książek czeka na nas zawsze dobra zabawa, grupa znajomych i uśmiechnięta pai Bibliotekarka z głową pełną pomysłów.

Tym razem jesienne popołudnie, w kreatywny sposób, mieli okazję spędzić młodzi czytelnicy filii bibliotecznej w Komornikach. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego czytania książki Anny Paszkiewicz pt. „Jesienny las”. Bohaterami opowiadania są małe niedźwiadki, które spędzają swój czas na zabawie, poszukiwaniu pożywienia, pomaganiu przyjaciołom oraz przygotowaniach do zimy. Z książeczki dzieci dowiedziały się m.in. jak ważna jest przyjaźń oraz wzajemna pomoc i wsparcie.

Po wspólnej lekturze przyszedł czas na uruchomienie swoich talentów. Uczestnicy spotkania przygotowali prace plastyczne ukazujące piękno jesieni, małym artystom pomysłów nie brakowało. Powstały między innymi jeżyki z liści, kolorowe drzewa a nawet dorodne dynie.

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 17-11-2022 08:30
Przewiń do góryPrzewiń do góry