Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Konkurs Świąteczny rozstrzygnięty

W Gminnym Ośrodku kultury w Strzeleczkach zrobiło się świątecznie już z końcem listopada, a to za sprawą prac konkursowych dostarczanych przez najmłodszych mieszkańców gminy. W tym roku do konkursu zakwalifikowanych zostało 167 prac, w tym 11 grupowych. Zadaniem uczestników było stworzenie dzieła, które odpowiadało kategorii wiekowej. Najmłodsze dzieci miały za zadanie wykonać kartkę bożonarodzeniową. W zmaganiach wzięło udział 64 przedszkolaków. Prace były bardzo kreatywne, kolorowe i niepowtarzalne i wszystkie otrzymały 1 miejsce..

Największą popularnością  wśród dzieci cieszyła się druga kategoria, do której zakwalifikowanych zostało aż 70 choinkowych prac. Uczniowie klas I – III dostarczali do biura GOK w Strzeleczkach wykonane przez siebie bardzo pomysłowe, kolorowe i nietuzinkowe choinki.

Najstarsze dzieci miały za zadanie stworzyć samodzielnie Anioła. Również w tej kategorii okazało się, iż dziecięca wyobraźnia nie ma granic. Powstały oryginalne i wspaniałe dzieła.

IV kategoria dotyczyła prac zespołowych. Zadaniem grup należących do placówek oświatowych oraz osób działających w placówkach kulturalnych było wykonanie miasteczka z piernika. Powstały klimatyczne, bajkowe i przepiękne piernikowe budowle, które wyglądają i pachną smakowicie. Cudowny i kuszący zapach piernika unosi się w sali Domu Kultury w Strzeleczkach do dzisiaj.

 Wszystkie prace będzie można podziwiać jeszcze do 16 grudnia br. a po tym terminie, wrócą do swoich twórców.

Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za udział w tegorocznym konkursie!

Prezentacja prac konkursowych https://www.facebook.com/wojtgminystrzeleczki/videos/688429156186443/

 

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 03-12-2022 09:02
Przewiń do góryPrzewiń do góry