Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Styczniowe święta

Styczeń to miesiąc, który bezdyskusyjnie należy do babć i dziadków. Jak wszystkim wiadomo ich święto przypada 21 i 22 dnia stycznia, jednak wnuki już kilka tygodni wcześniej zabierają się do wytężonej pracy by przygotować wspaniałe, własnoręcznie wykonane prezenty.

            Co oczywiste, upominki należy przygotować w ścisłej tajemnicy, poza domem, w miejscu które sprzyja kreatywnej twórczości i doskonałej zabawie, w miejscu w którym bez obaw można puścić wodze fantazji i przygotować coś niezwykłego. Tym razem, naprzeciw potrzebom najmłodszych wyszły filie biblioteczne w Komornikach i Mosznej. To w nich zorganizowane zostały zajęcia, podczas których dzieci znalazły inspirację a także materiały do przygotowania najpiękniejszych upominków dla babć i dziadków.

            Dzieci w bibliotece w Mosznej stworzyły laurki w kształcie kubka, do którego powędrowała torebka herbaty i pyszna czekoladka dla umilenia zimowego popołudnia, natomiast w Komornikach mali artyści wykonali kolorowe ramki z drewnianych patyczków oraz kartkę z życzeniami w kształcie swojej dłoni.

            Panie bibliotekarki zobowiązały się do przechowania prezentów i zachowania  w tajemnicy tego, co powstało podczas zajęć do czasu aż wszystkie babcie i dziadkowie otrzymają podarunki. Na szczęście wszystkie niespodzianki trafiły już do swoich właścicieli więc i my możemy się pochwalić jakich mamy zdolnych czytelników.

      

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 03-02-2023 11:16
Przewiń do góryPrzewiń do góry