Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Zdrowo i wesoło

„Zdrowo i wesoło”

 

Podczas tegorocznych wakacji w Świetlicy w Strzeleczkach został zrealizowany program edukacji zdrowotnej pod nazwą „Zdrowo i wesoło”. W programie tym brały udział dzieci, ale także młodzież i dorośli.

 

Cele, jakie zostały założone w programie to przede wszystkim: kształtowanie postaw zdrowego stylu życia, promowanie tego stylu poprzez aktywność ruchową, promowanie zdrowej żywności, znajomość podstawowych zasad ruchu drogowego, współpraca w grupie, promowanie pozytywnych form spędzania czasu wolnego bez używek.

 

Program został podzielony na 4 części. Każda z nich realizowana była w innym dniu i miała inny charakter. Na początku odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których tworzyliśmy „zdrowe” i kolorowe kanapki. Odbyła się też rozmowa na temat zdrowej żywności, rozwiązywaliśmy krzyżówki i quizy.

Następna część naszego programu obejmowała zajęcia fitness. Dorośli, dzieci i młodzież wspólnie w rytm muzyki wykonywali ćwiczenia podążając za krokami profesjonalnego instruktora. Reportaż z tych zajęć został także zaprezentowany w telewizji regionalnej tvp podczas wieczornego wydania kuriera opolskiego:

http://www.tvp.pl/opole/informacja/kurier-opolski/wideo/24-lipca-2014/16173320?start_rec=32 (od 22 minuty :-))

Kolejny raz spotkaliśmy się wyruszając na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Celem naszej podróży był park w Dobrej. Tam zostało zorganizowanych wiele ciekawych gier i zabaw na wolnym powietrzu. Dzieci rywalizowały między sobą, a dorośli chętnie im kibicowali. Nagrodą za wspaniałą zabawę, zdyscyplinowanie i odpowiednie zachowanie się w ruchu drogowym wszyscy uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani smaczną pizzą z pobliskiej restauracji.

Aby dokonać podsumowania tych aktywnych form spędzania czasu wolnego zostały zorganizowane rozgrywki sportowe na Stadionie LZS w Strzeleczkach. Uczestnicy podczas przeróżnych konkurencji mogli wykazać się swoim sprytem, sprawnością, wiedzą a także umiejętnością współpracy w zespole.

Uczestnicy zajęć edukacji zdrowotnej otrzymali piękne nagrody.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zajęciach i zapraszamy do korzystania z ofert, jakie są dostępne dla dzieci, młodzieży i dorosłych nie tylko podczas wakacji, ale w ciągu całego roku.

 

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 10-09-2014 08:02 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 10-09-2014 08:12
Przewiń do góryPrzewiń do góry