Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Grypa ptaków – aktualizacja informacji dla hodowców drobiu

Grypa Ptaków.pngZgodnie z Rozporządzeniem  Nr 0510/P/8/2023 Wojewody Opolskiego z dn. 14 lutego b.r. uchylono Rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwiej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów krapkowickiego, prudnickiego, opolskiego i nyskiego.

Niemniej jednak wciąż pozostają w mocy wytyczne  Rozporządzenia Nr 0510/6/P/2023 Wojewody Opolskiego z dnia 19 stycznia 2023 r. w sprawie  strefy objętej zakażeniem w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u ptaków dzikich na terenie powiatów krapkowickiego, strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.

Zgodnie z powyższym gmina Strzeleczki podlega pod strefę objętą zakażeniem w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u zwierząt dzikich, na terenie której nakazuje się utrzymywanie oraz karmienie i pojenie drobiu lub innych ptaków w odosobnieniu, w kurnikach lub innych zamkniętych obiektach budowlanych lub w innym zamkniętym miejscu w gospodarstwie, w sposób ograniczający kontakt z ptactwem dzikim oraz zgłaszanie do Powiatowych Lekarzy Weterynarii w Krapkowicach, wszystkich przypadków padnięć dzikiego ptactwa.

PDFRozporządzenie Wojewody HPAI uchylające.pdf (1,98MB)
PDFRozporządzenie wojewody- HPAI dzikie.pdf (2,14MB)
 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 21-02-2023 12:42 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 21-02-2023 12:40
Przewiń do góryPrzewiń do góry