Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Otwarcie wirtualnej strzelnicy

     17.03.2023 r. - Otwarcie wirtualnej strzelnicy w Strzeleczkach, multimedialnego, przenośnego, strzeleckiego systemu szkolno-treningowego stworzonego na potrzeby rynku cywilnego.

Uroczystego otwarcia wirtualnej strzelnicy dokonali dziś: Marcin OCIEPA Wiceminister Obrony Narodowej, Poseł na Sejm RP, Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski, Starosta Krapkowicki Maciej Sonik oraz Marek Pietruszka Wójt Gminy Strzeleczki.

"Cieszę się, że mamy w Polsce, także na Opolszczyźnie, samorządowców, którzy rozumieją znaczenie sportu strzeleckiego, ale też formacji młodych ludzi w poczuciu i duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo swojej Ojczyzny, które zaczyna się od troski o własną gminę, własny powiat, tego chcemy uczyć na strzelnicy..." mówił dziś Marcin Ociepa, podczas otwarcia strzelnicy.

Wartość zadania: 190 000,00 zł

Dofinansowanie: 152 000,00 zł

   Nowopowstała strzelnica posiada możliwość prowadzenia strzelań w postaci statycznych i dynamicznych treningów dla ćwiczących o różnym stopniu zaawansowania - od ćwiczeń w obserwacji, przez strzelanie na celność i skupienie, do wykonania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania. Wyposażona jest w bezprzewodowe, laserowe symulatory (repliki) broni. Umożliwia dużą swobodę i bezpieczeństwo korzystania z systemu przez szkoły, organizacje o charakterze proobronnym oraz mieszkańców gminy.

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 22-03-2023 07:50
Przewiń do góryPrzewiń do góry