Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Plebiscyt sołecki i rolniczy Mistrzowie Agro

Nowa Trybuna Opolska” informuje o rozpoczęciu akcji pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w której głosami mieszkańców naszego regionu zostaną przyznane nagrody dla sołtysów, rolników, kół gospodyń wiejskich, gospodarstw agroturystycznych oraz sołectw. Plebiscyt sołecki i rolniczy Mistrzowie Agro jest prowadzony na  łamach nto, a także na stronach powiatowych serwisów internetowych www.naszemiasto.pl oraz w ogólnopolskim serwisie i magazynie „Strefa Agro”. Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji - organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz czytelnicy gazety - mieszkańcy obszarów wiejskich. Swoje propozycje nominacji mogą zgłaszać także Czytelnicy - mieszkańcy sołectw z naszego województwa.

Nowością w tegorocznej edycji akcji jest także kategoria Lider / Liderka Społeczności, która została utworzona w odpowiedzi na sugestie uczestników i laureatów poprzedniej edycji plebiscytu. Chcemy nagrodzić osoby, które animują codzienne życie wiejskich społeczności, skupiają wokół siebie ludzi i angażują ich do działania. Często są nimi np. samorządowcy, strażacy OSP, członkowie rad sołeckich czy rady gminy oraz księża z lokalnych parafii.

Zaszczytne tytuły zostaną przyznane najpierw w powiatach, później na szczeblu województw, a następnie w skali całego kraju. Jesienią przyjdzie czas na podsumowanie plebiscytu. Główne nagrody zostaną wręczone podczas wielkiej ogólnopolskiej gali, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. Do udziału w uroczystości zostaną zaproszeni także włodarze gmin, z których pochodzić będą laureaci plebiscytu w kategoriach Sołtys Roku i Lider / Liderka Społeczności.

Zachęcamy do wspierania reprezentantów gminy w akcji Mistrzowie Agro zgłaszając ich  do udziału w plebiscycie. Można to uczynić w internecie pod adresem: www.nto.pl/agro

Pełną informację o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.nto.pl/agro

642bd046a9a42_o_large.jpeg

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 11-04-2023 12:52
Przewiń do góryPrzewiń do góry