Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Zaczarowany świat teatru

Zaczarowany świat teatru

                27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaprosiła uczniów klas 1 – 3 ze szkół podstawowych w Racławiczkach, Strzeleczkach i Komornikach do obejrzenia spektaklu pt. „Naszyjnik pamięci” w wykonaniu aktorów teatru Kokon z Krakowa.

Mali widzowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili przygody zaklętego w kruka księcia Feliksa oraz poczynania złego czarodzieja Bartomira, który podstępnie próbował przejąć władzę w bajkowym królestwie.   

Przedstawienie wzbudziło wśród widowni ogromne emocje, w bibliotekach i szkołach słychać było niepohamowane wybuchy śmiechu i okrzyki radości. Jak zwykle aktorzy zaprosili młodych widzów do aktywnego udziału w spektaklu, nie zabrakło więc wspólnych śpiewów, czarów i oczywiście wielkiego balu, w którym mogli wziąć udział wszyscy zebrani, a każdy chętny miał okazję zatańczyć z księciem i księżniczką. Na zakończenie spotkania nie zabrakło także wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Już wkrótce, uczniowie kolejnych szkół także będą mieli okazję przenieść się do magicznego świata teatru.  Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych niesamowitych spotkań.

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 18-04-2023 12:24
Przewiń do góryPrzewiń do góry