Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Wyniki konkursu fotograficznego

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom gminnego konkursu pod nazwą „Aktywnie i zdrowo w mojej gminie” – jak w gminie Strzeleczki można aktywnie zdrowo i bez używek spędzać czas wolny. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, jednak Jury wybrało 5 z nich, które wzbudzały szczególne zainteresowanie.

Kacper Zając.jpeg

I miejsce Kacper Zając – Szkoła Podstawowa w Strzeleczkach, kl. V – „Zwierzęta i ptaki – ich obserwacja i fotografia” – Łąki w okolicach miejscowości Dobra i Strzeleczki.

 

 

Milena Cieślińska II.jpeg

II miejsce Milena Cieślińska – Szkoła Podstawowa w Strzeleczkach, kl. I – „Ścieżka zdrowia w parku przy zamku w Mosznej”

 

 

 

Nicole Jasckowitz III.jpeg

III miejsce Nicole Jaschkowitz – Szkoła Podstawowa w Dobrej – „Nordic walking zacisznymi ścieżkami po mojej wsi Dobra”

 

 

Wyróżnienia:

Maksymilian Fitz IV.jpeg

Maksymilian Fitz – Szkoła Podstawowa w Racławiczkach, kl. III – „Plac zabaw w Racławiczkach”

 

 

 

 

Ewelina Proszek V.jpeg

Ewelina Proszek – Szkoła Podstawowa w Dobrej – „Trening na Orliku w Strzeleczkach”.

 

 

 

Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Urząd Gminy Strzeleczki.

 

Poniżej przedstawiamy zwycięskie prace:

I.

Witam,

Nazywam się Kacper Zając, jestem uczniem kl. V Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach. Moją pasją są ptaki i zwierzęta, ich obserwacja i fotografia. Na zdjęciu jestem w bardzo ciekawym i urokliwym miejscu, gdzie rzeka Białka łączy się z kanałem jedną rzekę. Jest to na łąkach w okolicach miejscowości Dobra od strony Strzeleczek. Można tam obserwować różne ptaki, takie jak: dutki, dzięcioły, sikory, bociany, myszołowy oraz jelenie, sarny i dziki. Mnie najbardziej zaciekawiły żurawie, które tam gniazdują. Są to piękne i potężne ptaki, które wydają dźwięk podobny do dzikich gęsi.

Szałas widoczny na zdjęciu pozwala mi się zamaskować tak, abym nie był dla ptaków zbytnio widoczny i ich nie spłoszył.

Kacper Zając

II.

Nazywam się Milena Cieślińska i jestem uczennicą klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach. Bardzo lubię spędzać wolny czas na świeżym powietrzu a jednym z moich ulubionych miejsc jest park przy zamku w Mosznej. Jest tam „Ścieżka zdrowia” z wieloma ćwiczeniami a mi szczególnie podoba się chodzenie po równoważni, co widać na zdjęciu.

Milena Cieślińska

III.

Nordic walking zacisznymi ścieżkami po mojej wsi Dobra.

Nicole Jaschkowitz

IV.

Moje ulubione miejsce do zabawy to plac zabaw w Racławiczkach. Często chodzę tam po szkole sam, z siostrą lub kolegami, ponieważ plac zabaw znajduje się blisko mojego domu. Lubię huśtać się na huśtawce, a z kolegami grać w berka lub budować zamki z piasku. Gdy chodzę tam sam lubię zjeżdżać na zjeżdżalni. Gdy chodzę z siostrą to najbardziej lubię bawić się w „Moje oko widzi kolor…” bardzo lubię również chodzić po ruchomym moście.

Maksymilian Fitz

V.

Trening na Orliku w Strzeleczkach.

Ewelina Proszek. 

Opublikował(a):  Data publikacji: 01-12-2014 12:24 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 08-12-2014 14:58
Przewiń do góryPrzewiń do góry