Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Spektakle teatralne w GBP

W miniony czwartek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach oraz filii w Komornikach, odbyły się spektakle edukacyjno-profilaktyczne dla uczniów klas VII i VIII z gminy Strzeleczki, w wykonaniu aktorów teatru Maska z Krakowa.

Młodzież obejrzała przedstawienie pt. „Nick Victoria” opowiadające historię nastolatki, która chcąc nawiązać nowe znajomości, zaczyna korzystać z komunikatorów internetowych i kont społecznościowych. Jej nieprzemyślane działania i bezrefleksyjne dzielenie się informacjami o sobie oraz swoim otoczeniu doprowadzają do niebezpiecznej sytuacji…

Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci, hejtu internetowego oraz cyberprzemocy są czymś, z czym nie tylko młodzież boryka się na co dzień.

Internet ma swoje ciemne strony, treści w nim udostępniane są często wulgarne, fałszywe, agresywne i groźnie dla odbiorców. Zachowanie anonimowości w sieci sprzyja poczuciu bezkarności internetowych trolli.

Pamiętajcie- pod numerem 116 111, funkcjonuje bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, do którego można zgłaszać wszelkie akty cyberprzemocy i szukać pomocy.

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 22-05-2023 07:27
Przewiń do góryPrzewiń do góry