Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Spotkanie z Mikołajem

W piątek 12 grudnia 2014r. odbyło się spotkanie przedwigilijne z Mikołajem dla dzieci z gminy Strzeleczki. Organizatorami byli: Urząd Gminy Strzeleczki, pełnomocnik Wójta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Uroczystość ta rozpoczęła się o godz. 11:00 w Sali GOK w Strzeleczkach. Wszyscy zebrani powitali szczególnie gości zaproszonych: Wójta Gminy Pana Marka Pietruszkę, Ks Jana Buhla z Parafii pw Św. Marcina w Strzeleczkach, Przewodniczącą Rady Gminy Panią Brygidę Wiencek.

Po oficjalnym powitaniu wszyscy zaśpiewali kolędę, następnie dzieląc się opłatkiem dzieci i dorośli składali sobie życzenia. Goście zasiedli do stołu, gdzie najpierw została podana grochówka i kanapki, a następnie można było częstować się ciastem, piernikami, owocami i innymi łakociami.

Podczas spotkania przedwigilijnego swoim występem grupa teatralna gimnazjalistów ze Strzeleczek upiększyła imprezę wystawiając sztukę wg opowiadania Karola Dickensa pt. „Opowieść Wigilijna”. Młodzież bardzo profesjonalnie przekazała nam myśl autora opowiadania. Aktorzy mieli bardzo ładne stroje, a na scenie znajdowały się rekwizyty odzwierciedlające lata, w których historia ta miała miejsce. Opiekunem grupy młodych artystów była Pani Izabela Kurpiela – nauczycielka j. niemieckiego.

Po bardzo interesującym przedstawieniu teatralnym swój krótki wykład nt. higieny jamy ustnej mieli lekarze dentyści z NZOZ „SAMED” w Krapkowicach: Sadri Rayad i Jakub Łada. Dentyści opowiedzieli i pokazali dzieciom jak prawidłowo powinno się czyścić zęby, jakich używać do tego narzędzi i jak powinna wyglądać nasza codzienna higiena jamy ustnej. Uczestnicy uroczystości chętnie brali udział w zagadkach z nagrodami przygotowanych przez dentystów specjalnie dla nich.  

Przez całą uroczystość dzieci mogły szaleć na parkiecie, a także korzystać z innych atrakcji. W kąciku plastyczno – manualnym uczestnicy spotkania mogli się wykazać swoimi zdolnościami, malowały obrazki świąteczne a także tworzyły inne ozdoby o tematyce Bożego Narodzenia. Studentka kosmetologii, Pani Teresa malowała dzieciom twarze wg ich życzenia. Były to postacie bajkowe, filmowe, napisy, ale również dzieła z akcentem świątecznym. Odbyło się wiele gier i zabaw z nagrodami, tańce, konkursy.

Na koniec spotkania odwiedził dzieci Św. Mikołaj, któremu towarzyszyła piękna Śnieżynka. Długo oczekiwany gość przyniósł wszystkim maluchom prezenty, ale najpierw należało wykonać jakieś specjalne zadanie dla Mikołaja – zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk, a nawet przeskoczyć przez rózgę.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, zaproszone dzieci były bardzo szczęśliwe i pełne pozytywnych wrażeń.

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 31-12-2014 11:11 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 31-12-2014 11:26
Przewiń do góryPrzewiń do góry