Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Dzień Sołtysa - wszystkiego najlepszego!

Wszystkim Sołtysom i Sołtyskom a także wspierającym ich Radom Sołeckim z okazji ich święta  dobrych pomysłów, sukcesów w ich realizacji, szacunku i uznania mieszkańców oraz osobistej satysfakcji życzy Wójt Gminy Strzeleczki.

Sołtys to osoba będąca przedstawicielem lokalnej społeczności, przeważnie wiejskiej. Funkcja sołtysa ma długą tradycję, sięgającą średniowiecza.

sołtys.jpeg

 

Taką tabliczkę można zobaczyć na 13 domach w naszej gminie, ponieważ tyle mamy sołectw. A oto nasi sołtysi: http://strzeleczki.pl/38/8/soltysi-w-gminie-strzeleczki.html

 

Sołtysem być nie jest lekko, dlatego wielu z nich próbuje wzmocnić swoją pozycję mandatem radnego. 
Podwójne funkcje w naszej gminie sprawują:

  • Dariusz Willim - sołtys Pisarzowic i Radny Powiatowy
  • Jacek Kocik - sołtys Ścigowa i Radny Gminny
  • Hubert Kurpiela - sołtys Strzeleczek i Radny Gminny

Na czele naszych miejscowości stoi 5 kobiet i 8 mężczyzn. Panie Sołtyski to wyjątkowo energiczne i przedsiębiorcze kobiety!

Najmłodsi wśród sołtysów to Robert Wyszka z Łowkowic oraz Michał Jenek z Kujaw.

Na ostatniej sesji uroczyście pożegnaliśmy sołtysów, którzy zakończyli pełnienie funkcji, to jest panią Małgorzatę Cyganik z Kujaw, Irenę Galler z Łowkowic, Marię Niewiadomską z Racławiczek, która najdłużej bo 16 lat sprawowała funkcję sołtysa oraz Wernera Uliczkę z Smolarni.

Jeszcze raz - wszystkiego najlepszego!

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 10-03-2015 15:36 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 10-03-2015 15:38
Przewiń do góryPrzewiń do góry