Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Magiczne pożegnanie wakacji z bliblioteką

Magiczne pożegnanie wAKaCJI z biblioteką

  We wtorek 29 sierpnia, młodzi czytelnicy, którzy przez całe lato uczestniczyli w zajęciach i warsztatach organizowanych przez GBP w Strzeleczkach wyruszyli do zamku w Mosznej, gdzie w bajkowej scenerii pożegnali tegoroczne wakacje.   

  Na dzieci czekały liczne atrakcje. Na początku wspólnie z nauczycielem magii wyruszyły na zwiedzanie zamku i poznawały jego historię, sekrety oraz tajemnicze zakamarki. Młodzi adepci szkoły magii odwiedzili komnatę tiary przydziału, gdzie dowiedzieli się, do którego z Domów Hogwartu najlepiej pasują, a także otrzymali odpowiednie szaty. Następnie wzięli udział w krótkiej lekcji eliksirów oraz poznawali tajniki trudnej sztuki kaligrafii.  Po pełnych wrażeń zajęciach przyszła pora na poczęstunek. Okazało się, że lekcje magii i czarodziejstwa mogą być wyczerpujące i zdecydowanie zaostrzają apetyt nawet u największych niejadków, a przygotowane pyszności w zaczarowany sposób, błyskawicznie znikają z talerzy.  

Na zakończenie dnia wszyscy udali się na krótki spacer, podczas którego zajrzeli do oranżerii, podziwiali fontannę oraz otoczenie pałacu. Mimo, że pogoda spłatała figla, uczestnicy doskonale się bawili, a zarówno dzieciom jak i dorosłym humory dopisywały. 

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 06-09-2023 07:39 Modyfikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data modyfikacji: 06-09-2023 07:40
Przewiń do góryPrzewiń do góry