Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Strasznie fajny wieczór w GBP w Strzeleczkach

Straaaasznie fajny wieczór w bibliotece

W ostatni piątek października mali miłośnicy rebusów i zagadek spotkali się w Oddziale dla dzieci GBP w Strzeleczkach, by wspólnie przemierzyć książkowy labirynt w poszukiwaniu skarbu. Pięknie przebrani i wyposażeni w latarki uczestnicy z zapałem zabrali się do pracy. Żeby dotrzeć do celu detektywi musieli wykazać się sprytem, zdolnością logicznego myślenia i odwagą, ponieważ poruszali się w ciemnościach, a na trasie co rusz natykali się na drobne pułapki zastawione przez pająki, nietoperze i baśniowe chochliki. Dzięki współpracy, wszystkim udało się odnaleźć ukryte w bibliotece niespodzianki.

Po ciężkiej umysłowej pracy, przyszła pora na pyszny posiłek i krótki odpoczynek. Jak wiadomo, najlepszym sposobem na regenerację jest spotkanie z bajką. Tym razem nasi milusińscy mieli okazję przypomnieć sobie najpiękniejsze legendy i baśnie m. in. „O smoku wawelskim”, „O Bazyliszku”, czy „O siedmiomilowych butach”. Główną atrakcją było to, że projekcja odbywała się na starym rzutniku z lat ’80, a bajki wyświetlono z przeźroczy. Dzieci bardzo zaskoczył fakt, że do oglądania bajek nie był konieczny telewizor ani laptop. Mimo obejrzenia kilku historii, młodzi widzowie czuli ciągły niedosyt i prosili o jeszcze.

Czas spędzony na wspólnej zabawie upłynął bardzo szybko i uśmiechnięci uczestnicy, eskortowani przez rodziców udali się do domów, jednak podczas pożegnania już pytali kiedy po raz kolejny odbędzie się podobna impreza.

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 31-10-2023 07:26
Przewiń do góryPrzewiń do góry