Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Dzień postaci z bajek

Zabawa z bajkowymi ulubieńcami

5 listopada, w dniu urodzin Walta Disneya, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tradycyjnie  już świętowaliśmy z tej okazji w filii w Komornikach, gdzie odbył się szereg zajęć dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki. 

W tym roku, w 100 rocznicę powstania wytwórni, bohaterami spotkań zostały najbardziej znane i ukochane zarówno przez dzieci jaki i dorosłych postacie z filmów Disneya.

Na uczniów klasy 5 czekało literacko-muzyczne wyzwanie. Tym razem, naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny: dziewcząt i chłopców, a ich zadaniem było rozpoznanie bajki po fragmencie książki, jednym kadrze filmu oraz krótkiej frazie muzycznej. W starciu zdecydowanie wygrał zespół dziewczyn, które wykazały się refleksem i doskonałym słuchem muzycznym. Nie obyło się także bez ożywionej dyskusji na temat ulubionych postaci i filmów rodem z wytwórni Disneya.

Z podobnym zadaniem musieli zmierzyć się uczniowie klas 1-3, które rywalizowały pomiędzy sobą. Mistrzami okazali się pierwszoklasiści, którzy nie tylko bez problemu odgadli tytuły wszystkich bajek, ale także bez trudu poradzili sobie z odnalezieniem ukrytych na regałach elementów układanki i zaskakująco szybko ułożyli puzzle. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka, wspólnie z dziećmi głośno czytała ich ulubione książeczki. 

Do biblioteki zawitały również przedszkolaki. Na nich także czekały zagadki, bajkowy quiz, wymagający  biblioteczny tor przeszkód a nawet zadania rodem z książek m.in. oddzielanie grochu od fasoli. Maluchy miały okazję przez chwilę poczuć się jak uwielbiany przez nie Kopciuszek. Na zakończenie spotkania pani Aldona przeczytała dzieciom fragment opowiadania pt. „Pechowy dzień królika”.

Podczas wszystkich spotkań w filii w Komornikach było wesoło i głośno, a dzieci doskonale się bawiły i z uśmiechem na buźkach wykonywały kolejne biblioteczne wyzwania.  Tradycyjnie już, na wszystkich uczestników zajęć czekały słodkie upominki.

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 21-11-2023 11:23
Przewiń do góryPrzewiń do góry