Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Informacja o ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych w nocy z 28/29 lutego 2024 r.

Informacja o ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych w nocy z 28/29 lutego 2024 r.

   W związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej komunikatem o ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych, Urząd Miejski w Strzeleczkach informuje,  że w dniu 29 lutego 2024 r. planowane jest badanie liczby osób bezdomnych przebywających na terenie gminy Strzeleczki.

Wiele osób zmagających się z kryzysem bezdomności egzystuje w przestrzeni publicznej, bez dostępu do podstawowych środków higieny oraz ochrony osobistej, co szczególnie naraża je na ryzyko potencjalnego zakażenia różnymi chorobami. Dodatkowo brak możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb bytowych, takich jak schronienie i ciepły posiłek, przy znacznym spadku temperatury stanowi niejednokrotnie śmiertelne zagrożenie.

Pozyskanie aktualnych danych w zakresie skali zjawiska bezdomności na terenie gminy Strzeleczki jest niezbędne do zaktualizowania i wdrożenia kompleksowego oraz efektywnego spektrum działań pomocowych dla osób doświadczających niniejszego kryzysu.

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych jest nie tylko narzędziem do zlokalizowania miejsc grupowania się osób doświadczających bezdomności na danym terenie, ale także umożliwia udzielenie bezpośredniej pomocy osobom bytującym poza placówkami udzielającymi wsparcia, w miejscach niezamieszkalnych.

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 09-02-2024 13:04
Przewiń do góryPrzewiń do góry