Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Letnia rehabilitacja dzieci ubezpieczonych rolników

Letnia rehabilitacja dzieci ubezpieczonych rolników

W okresie wakacji 2024 r. KRUS Oddział Regionalny w Opolu organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, na których wypoczynek będzie połączony z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie:

· chorób układu oddechowego w Szklarskiej Porębie

w terminie 02.07-22.07.2024 r.

· wad postawy i chorób układu ruchu w Jedlcu

w terminie 08.07-28.07.2024 r.

ZASADY KIEROWANIA I KWALIFIKOWANIA DZIECI NA TURNUS

1. Przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie- ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.

2. Wiek- dzieci urodzone w latach 2009-2017 (7-15 lat)

3. Podstawą do skierowania jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą - druk należy pobrać w Placówkach Terenowych, Oddziale Regionalnym KRUS lub ze strony internetowej KRUS https://www.gov.pl/web/krus    wypełniony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę, przez którego leczone jest dziecko.

Do wniosku powinna zostać dołączona wypełniona dodatkowa informacja o stanie zdrowia dziecka jak i oświadczenie rodzica\ opiekuna prawnego zawierające m.in. zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

4. Pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne mają dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, z zastrzeżeniem, że są one zdolne do samoobsługi.

Wnioski można składać do 10 maja 2024 r.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Oddziału Regionalnego KRUS w Opolu oraz Placówek Terenowych.

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 12-04-2024 12:55
Przewiń do góryPrzewiń do góry