Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

100. rocznica urodzin najstarszego mieszkańca Gminy

100. rocznica urodzin Pana Józefa Basztury, najstarszego mieszkańca gminy Strzeleczki.

6 lipca mieliśmy zaszczyt uczestniczenia w niezwykłej uroczystości z okazji setnych urodzin Pan Józefa Basztury,

Pan Józef jest mieszkańcem Strzeleczek od ponad 71 lat. Emerytowany, wieloletni pracownik kolei państwowych w Nysie, Prudniku, Strzeleczkach i Krapkowicach. Mimo sędziwego wieku, cieszy się wciąż dobrym zdrowiem, niesłabnącą pogodą ducha oraz szacunkiem i sympatią mieszkańców naszej społeczności.

Uroczystą mszę św. która odbyła w intencji Jubilata odprawił Ks. Jan Buhl, Proboszcz Parafii Św. Marcina w Strzeleczkach, który odczytał Jubilatowi treść listu gratulacyjnego od biskupa Diecezjalnego Andrzeja Czai.

Podczas mszy mieliśmy również okazję wysłuchać pięknego występu chóru z towarzyszeniem orkiestry dętej ze Strzeleczek.

Burmistrz Strzeleczek, Marek Pietruszka wręczył Panu Józefowi upominkowy kosz, kwiaty oraz okolicznościowy list gratulacyjny życząc kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu.

Nie zabrakło również serdecznych gratulacji oraz życzeń, które Pan Józef otrzymał od licznej rodziny, przyjaciół, sąsiadów i licznych znajomych.

Szanownemu Jubilatowi życzymy kolejnych lat w dobrym zdrowiu, otoczonych miłością bliskich oraz szacunkiem wszystkich mieszkańców naszej gminy. Niech każdy dzień przynosi Panu radość i satysfakcję z przeżytych lat, a przyszłość obfituje w spokój i poczucie spełnienia.

 

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data publikacji: 08-07-2024 11:45
Przewiń do góryPrzewiń do góry