Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Sobota, 17 października - Drzwi otwarte w Opolskim Centrum Onkologii - Pod znakiem mammografii!

logo mammografii skryningowej.jpeg

 

Jej organizacja wpisuje się także w obchody Miesiąca Profilaktyki Raka Piersi, którym jest październik, a także Światowego Dnia Onkologii, który przypadł na dzień 4 października. 

Jak zwykle organizatorzy akcji skupią się na badaniach przesiewowych (skryningowych) w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi. To oznacza, że w Białej Sobocie z badań skorzystać będą mogły wyłącznie panie w wieku 50-69 lat, które w okresie ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii. Prowadzone będą również stoiska informacyjno-edukacyjne , dotyczące profilaktyki chorób nowotworowych a także nauka samobadania piersi. Ponadto każdy zainteresowany zdrowym stylem życia będzie mógł zaopatrzyć się przydatne materiały, z zaleceniami „Europejskiego kodeksu walki z rakiem”. 

Badania  pań (ubezpieczonych w NFZ) będą wykonywane w godzinach 8-14 w nowym pawilonie OCO (różowy budynek z „zielonymi oknami”). Przy rejestracji, która będzie czynna w godz.7-13.45, należy okazać dowód osobisty.

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 08-10-2015 07:56 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 08-10-2015 07:59
Przewiń do góryPrzewiń do góry