Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

JOGA dla każdego!

Prowadzące: 

Teresa Głuszek

Praktykuje jogę od 12 lat. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Yoga, tytuł uzyskany na Politechnice Częstochowskiej. Prowadzi zajęcia Hatha Yoga w Fitness Synergia w Krapkowicach, KDK Krapkowice oraz KDK Głogówek. Uczestniczka wielu warsztatów Jogi według metody B.K.S. Iyengar, prowadzonych przez najbardziej uznanych nauczycieli tej metody w Polsce.

Weronika Gucman

Praktykuje jogę od 5 lat.  Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Yoga, tytuł uzyskany na Politechnice Częstochowskiej. Prowadzi zajęcia Hatha Yoga w Fitness Synergia w Krapkowicach, KDK Krapkowice oraz KDK Głogówek. Propagatorka zdrowego, świadomego i aktywnego spędzania życia.

 

A teraz kilka słów o Jodze…

Joga jest świetnym sposobem na stres. Taka forma aktywności fizycznej łączy ćwiczenia rozciągające, kontrolowane oddychanie oraz medytację. Umożliwia łagodzenie napięcia mięśniowego, zwiększanie zakresu ruchów i eliminowanie objawów stresu. Jak każdy inny wysiłek fizyczny, joga poprawia sprawność, kondycję, zdrowie i samopoczucie. Taki rodzaj treningu wskazany jest dla każdego, niezależnie od wieku i stanu zdrowia.

Wpływ jogi na zdrowie

Joga opiera się na wykonywaniu ćwiczeń i pozycji przy jednoczesnym oddychaniu w sposób kontrolowany. Ważnym jej elementem jest również medytacja. Jogę można uprawiać w grupach pod kierunkiem instruktora, jak również samodzielnie. Uprawianie jogi w domu pozwala zrelaksować się i wrócić do równowagi po ciężkim dniu lub stresującej sytuacji. Chociaż należy do dziedziny medycyny alternatywnej, korzyści z niej płynące są udowodnione. Największą zaletą jogi jest łagodzenie objawów stresu. Dzięki powolnym, precyzyjnym ruchom, pozycjom wymagającym koncentracji oraz oddychaniu w sposób kontrolowany, joga odsuwa nasze myśli od problemów codziennego życia. Ćwicząc, skupiamy się na sobie i swoim ciele, a tym samym oczyszczamy umysł.

Podstawą jogi są ćwiczenia rozciągające. W miarę ćwiczeń i sięgania po nowe pozycje rozwija się sprawność, zwinność, równowagę, a także siłę. Osoby trenujące jogę są w lepszej kondycji fizycznej, a tym samym rzadziej grożą im urazy. Udowodniony jest korzystny wpływ jogi na zdrowie, w tym leczenie chorób przewlekłych. 

joga plakat.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 19-10-2015 15:37 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 19-10-2015 16:00
Przewiń do góryPrzewiń do góry