Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Stres-depresja spotkanie z Bogusławem Koniecznym

Jak ważnym problemem społecznym jest stres - depresja przekonali się uczestnicy spotkania z psychologiem Bogusławem Koniecznym. Trzy godzinne spotkanie, które odbyło się  19 listopada 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach –Filia w Mosznej  nie wyczerpało jakże ważnego tematu.

Polacy należą do najbardziej zestresowanych pracowników na świecie – tak wynika z badań Międzynarodowej Organizacji Pracy i Pentor Research International. Choć niektórzy twierdzą, że sprzyja on kreatywności, wiele osób zwyczajnie go nie wytrzymuje- powiedział na wstępie B.Konieczny.

Psycholog uczulał, że stres, w dłuższej perspektywie, prowadzi do wypalenia zawodowego. A to oznacza przede wszystkim dużo niższą efektywność w pracy. Wypalony i zestresowany pracownik staje się też mniej aktywny w życiu prywatnym, bo ciągle stresuje się pracą i nie potrafi rozdzielić życia prywatnego od zawodowego.

Okazuje się, że codzienny stres, związany z nadmiarem zadań, czy atmosferą, można łatwo rozładować. Wystarczy sięgnąć po któryś ze starych, sprawdzonych sposobów.

 Okazuje się, że te stare sposoby działają.  Psycholog  gorąco namawiał  do wygadania się przed zaufanymi, najbliższymi osobami. Uczył również specjalnej, bardzo pomocnej  techniki oddychania.

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach wspólnie z Urzędem Gminy- Inspektorem ds. Profilaktyki Alkoholowej.

Bogumiła Becker-Kalicińska

SAM_8520.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 24-11-2015 17:28 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 24-11-2015 17:32
Przewiń do góryPrzewiń do góry