Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Opłata targowa

Opłata targowa

Opłatę targową pobiera się od osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających  osobowości prawnej dokonujących sprzedaży na targowiskach. Targowiskami są wszelkie miejsca, w których jest prowadzona sprzedaż. Opłacie targowej nie podlega sprzedaż dokonywana w budynkach lub w ich częściach.

Osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które są podatnikami podatku od nieruchomości w związku z przedmiotami opodatkowania położonymi na targowiskach, zwolnione są od opłaty targowej.

Zasady ustalania i poboru oraz terminy płatności i wysokość stawek opłaty określa, w drodze uchwały, rada gminy, z uwzględnieniem górnej granicy stawki ogłoszonej przez Ministra Finansów w drodze obwieszczenia.

Uchwała w sprawie opłaty targowej : PDFUchwała Nr LXVI.442.23 Rady Gminy Strzeleczki z dnia 30 listopada 2023 w sprawie opłaty targowej.pdf (184,58KB)

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 29-12-2015 14:07 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 09-01-2024 12:43
Przewiń do góryPrzewiń do góry