Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Program rodzina 500+

rodzina 500+.png

 

 

 

 

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców na temat Programu Rodzina 500+ informujemy, że ustawa wprowadzająca to świadczenie jeszcze nie weszła w życie.

Obecny projekt ustawy, którego wejście w życie planowane jest na drugi kwartał 2016 r. zakłada, że rodzice lub opiekunowie będą mogli ubiegać się o świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na każde dziecko. W przypadku ubiegania się o świadczenia na pierwsze dziecko będzie obowiązywało kryterium dochodowe 800 zł lub 1200 zł jeśli w rodzinie jest dziecko z niepełnosprawnością. Na drugie i kolejne dzieci kryterium dochodowe już nie jest przewidziane.

Zgodnie z treścią aktualnego projektu świadczenie wychowawcze nie będzie miało wpływu na uprawnienia do świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, świadczeń z pomocy społecznej, dodatków mieszkaniowych oraz stypendiów określonych w przepisach o oświacie oraz przepisach o szkolnictwie wyższym.

Wzory wniosków i innych oświadczeń oraz szczegółowe informacje na temat tego świadczenia będą również dostępne na stronie www.strzeleczki.pl po wejściu w życie ustawy oraz po opublikowaniu odpowiedniego rozporządzenia ministra właściwego do spraw rodziny.

UWAGA NA PRÓBY WYŁUDZENIA

W związku z powstającymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że są to próby wprowadzenia w błąd obywateli w żaden sposób niezwiązane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie darmowy. Będzie można go składać od momentu startu programu. Wniosek będzie opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Będzie dostępny także na stronie internetowej ministerstwa jak i na naszej stronie.

W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku niemająca nic wspólnego z działaniami Ministerstwa Rodziny, Pracy Polityki Społecznej.

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 27-01-2016 15:27 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 27-01-2016 15:33
Przewiń do góryPrzewiń do góry