Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Informacja dotycząca medali za długoletnie pożycie małżeńskie

złote gody.jpeg

Urząd Stanu Cywilnego w Strzeleczkach informuje, iż osoby zamieszkałe na terenie gminy Strzeleczki, które zawarły związek małżeński w 1966 roku mogą zgłosić chęć odznaczenia Medalem Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Dotyczy to również par, które zawarły związek małżeński przed 1966 i do tej pory nie zostały odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Uroczystości jubileuszowe organizowane są na  wniosek osób zainteresowanych, członków rodziny lub innych osób (w porozumieniu z Jubilatami). W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska Jubilatów, adres ich zameldowania oraz informację dotyczącą daty i miejsca zawarcia małżeństwa. Zgłoszenia pisemne, telefoniczne lub osobiste należy składać do Urzędu Stanu Cywilnego w Strzeleczkach, Rynek 4, Budynek B, pokój 03. , nr tel. 77 407 66 64.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego występuje z odpowiednim wnioskiem do Wojewody Opolskiego. Po weryfikacji wnioski przesyłane są do Kancelarii Prezydenta RP. Oczekiwanie na medale trwa od 6 do 8 miesięcy. Osoby przestawione do odznaczenia muszą spełniać warunek niekaralności.

Do pobrania: DOCwniosek na Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.doc (22,50KB)

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 25-02-2016 10:26 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 06-04-2018 08:34
Przewiń do góryPrzewiń do góry