Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Spotkanie z 17- letnim pisarzem

W czwartkowy ranek, 25 lutego 2016 roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaprosiła na spotkanie 17-letnego autora książki „Speculo” Tomasza Sobanię. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum w Strzeleczkach, pacjenci CTN w Mosznej, przyjaciele pisarza.
   W GBP w Strzeleczkach Filia Biblioteczna w Mosznej o swojej debiutanckiej książce „Speculo” opowiadał zaledwie 17 letni pisarz Tomasz Sobania. Jest to dzieło z gatunku fantasy, które pojawiło się na rynku wydawniczym w 2015 roku. Jak przyznaje sam autor, książkę zaczął pisać mając 11 lat. Najpierw w zeszycie, najczęściej na lekcjach kiedy się nudził, a potem z myślą, aby ją wydać, na komputerze.

Marzenie każdego z was mogą się spełnić. Tak, jak moje. Zawsze wybierałam, tę trudniejszą stronę życia. Stawiałem cele i do nich dochodziłem. Byłem konsekwentny w działaniu. Codziennie pisałam jedną stronę, co mi dało, że po pół roku miałem gotową książkę - mówił m.in. Tomasz Sobania.

 

Bogumiła Becker-Kalicińska

DSC00003.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 26-02-2016 08:44 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 26-02-2016 08:49
Przewiń do góryPrzewiń do góry