Ten weekend zapisuje się złotymi zgłoskami w historii naszej gminy. W dniach 9-11 stycznia br. odbyła się 74. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, która zgromadziła najlepszych hodowców z całej Polski.
Gołębie Oddziału Moszna rywalizowały o tytuł najpiękniejszych i najlepszych gołębi w Polsce, a także o miejsce w Reprezentacji Polski na Olimpiadzie Gołębi Pocztowych Dortmund 2026.
KLASA STANDARD OLIMPIJSKI – SAMICE
-
i 2. miejsce zdobyły najpiękniejsze samice hodowców:
Damian i Bernard Nowak. Absolutna dominacja – wielkie brawa!
KLASA SPORT B – ŚREDNI DYSTANS
2. miejsce wywalczył gołąb hodowcy:
Waldemar Schneider
TE 3 GOŁĘBIE BĘDĄ REPREZENTOWAĆ POLSKĘ
6–8 lutego podczas Olimpiady Gołębi Pocztowych w Dortmundzie.
Trzymamy kciuki!
To jednak nie koniec wspaniałych informacji. Hodowcy z naszej gminy zajęli również bardzo wysokie miejsca na szczeblu ogólnopolskim:
-
miejsce – Klasa Sport F (gołębie młode)
Roland i Daniel Wacław -
miejsce – Klasa Sport D
Łukasz i Konrad Chowaniec -
miejsce – Klasa Sport H
Jan Pełka
Warto podkreślić, że Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych zrzesza około 43 000 hodowców z całego kraju.
OGROMNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH HODOWCÓW! Jesteśmy dumni, że tak wielkie sukcesy rodzą się właśnie w Gminie Strzeleczki.
Fotogaleria






