Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Sukces mieszkańców Gminy Strzeleczki na Olimpiadzie Gołębi Pocztowych w Dortmundzie! 

Sukces mieszkańców Gminy Strzeleczki na Olimpiadzie Gołębi Pocztowych w Dortmundzie! 

Z ogromną dumą informujemy o wspaniałym występie reprezentantów naszej gminy podczas Olimpiady Gołębi Pocztowych w Dortmundzie.

 3. miejsce i brązowy medal w klasie średni dystans zdobył gołąb hodowcy Waldemara Schneidera, reprezentujący Polskę oraz Oddział Moszna. To ogromne osiągnięcie na arenie międzynarodowej i dowód najwyższego poziomu hodowli.

 W Klasie Standard Olimpijski bardzo dobre wyniki uzyskały gołębie Damiana Nowaka, zajmując 7. oraz 15. miejsce w światowej rywalizacji.

 Szczególne gratulacje należą się całej Reprezentacji Polski, która w Klasie Standard Olimpijski zdobyła 1. miejsce i złoty medal.

 Łącznie reprezentacja Polski wywalczyła:

  • 6 złotych medali
  • 2 srebrne medale
  • 5 brązowych medali

To wielki sukces polskiego gołębiarstwa oraz powód do dumy dla całej Gminy Strzeleczki. Gratulujemy hodowcom pasji, zaangażowania i pracy, która przynosi tak znakomite rezultaty na arenie międzynarodowej.

Opublikował(a): Katarzyna Szałecka Data publikacji: 11-02-2026 13:43
Przewiń do góryPrzewiń do góry