Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Gmina Strzeleczki na uroczystościach 25-lecia współpracy polsko-niemieckiej w Mainz

17 czerwca w Mainz – stolicy Nadrenii Palatynatu uroczyście obchodzono 25 rocznicę podpisania traktatu pomiędzy Polską a Niemcami. W uroczystości brał udział Wójt Marek Pietruszka. Gmina Strzeleczki wraz z partnerską gminą Bitburg Land zaprezentowała się na specjalnie przygotowanym stoisku.

Spotkanie otworzyła premier Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer, konsul generalny RP w Kolonii Jan Sobczak oraz marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Pierwszym elementem obchodów była dyskusja panelowa o historii polsko-niemieckich stosunków w ostatnim ćwierćwieczu, w której wzięli udział były premier RP Jan Krzysztof Bielecki, były doradca kanclerza Helmuta Kohla prof. Horst Teltsik i prof. Andreas Rödder z Uniwersytetu w Mainz.

Po części oficjalnej, na dziedzińcu kancelarii, rozpoczął się festyn, podczas którego liczni goście oraz mieszkańcy Mainz mieli okazję do zabawy przy muzyce, a także do zapoznania się z polskimi specjałami takimi jak pierogi, bigos, kiełbasa czy śląski kołacz.

Najliczniej odwiedzane było stoisko naszej gminy, przygotowane wraz z gminą partnerską Bitburg Land, na którym można było otrzymać gadżety reklamowe, posilić się chlebem ze smalcem z dziczyzny i ogórkami oraz zakupić tradycyjne wyroby rzemieślnicze, miody i rękodzieła.

 

Link do filmu "Gmina Strzeleczki w Mainz": https://www.youtube.com/watch?v=esL4kHEHqik&index=2&list=PLeeYc66chO-qRHcbJ95ltYAmOghWuPqsm

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 23-06-2016 08:09 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 23-06-2016 13:24
Przewiń do góryPrzewiń do góry