Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

III miejsce dla gospodarstwa indywidualnego ze Strzeleczek w konkursie AgroLiga 2016

W dniu 26.06.2016 roku w siedzibie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbyła się konferencja podsumowująca z zakresu innowacyjności i dobrych praktyk w gospodarstwach rolnych, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia w XXIII edycji konkursu AgroLiga 2016.

Miło jest nam poinformować, iż po raz pierwszy w ramach tego konkursu gospodarstwo rolne z terenu Gminy Strzeleczki zostało laureatem tego konkursu. Gospodarstwo rodzinne Stefan i Krzysztof Goetz ze Strzeleczek zajęło III miejsce w kategorii „rolnik indywidualny” za wprowadzenie wielu rozwiązań w zakresie innowacyjności gospodarstwa, m.in.: w zakresie produktu, procesu, organizacji. Innowacyjnym rozwiązaniem w gospodarstwie Państwa Goetz jest zastosowanie samojezdnego akumulatorowego podgarniacza pasz pracującego na korytarzu paszowym, który umożliwia równomierne rozkładanie żywienia w ciągu doby i nieprzerwaną dostępność paszy dla krów. Trasa robota skonfigurowana jest za pośrednictwem dostępnej aplikacji w smartfonie. Zainstalowany jest także system odzysku ciepła, który umożliwia wytworzenie ciepłej wody dzięki wykorzystaniu energii z procesu schładzania mleka, tym samym odzyskując do 60% ciepła z mleka, które wykorzystane jest do ogrzania wody przeznaczonej do mycia rurociągów, hali udojowej czy przygotowania karmy dla cieląt. W gospodarstwie ponadto stosowany jest system monitorowania przy pomocy kamer cyfrowych, a do organizacji stada wykorzystywane jest tzw. Koło Zarządzania Stadem Krów. Ponadto w gospodarstwie stosuje się system bezorkowy, maszyny wyposażone są w nowoczesne systemy GPS, mające pozytywny wpływ na ochronę środowiska.

Konkurs na szczeblu krajowym organizowany jest przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP, a patronat pełni Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes ARiMR oraz Prezes ARR. NA szczeblu wojewódzkim organizacją konkursu zajmuje się Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Laureaci i wyróżnieniu w tegorocznym konkursie zostali nagrodzeni przez fundatorów nagród. My również dokładamy się do gratulacji i Życzymy Panom Goetz dalszych sukcesów, skutecznego dalszego rozwoju ich gospodarstwa, a także wytrwałości w codziennej pracy.

20160626_123813.jpeg

 

Film: III miejsce - Agroliga 2016 / OODR Łosiów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 29-06-2016 09:37 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 29-06-2016 09:47
Przewiń do góryPrzewiń do góry